Navštivte naši fotogalerii ...
Novinky
Články
Kdo jsme
Dokumenty
Hlavní akce KRPŠ
Výbor KRPŠ
Platba příspěvku KRPŠ
Seznam členů a přispěvovatelů
Fotogalerie
Diskusní fórum
Archiv starších článků
Kontakt
Sponzoři
Doporučené odkazyArchiv starších článků >> Velikonoční jarmark 2007 ...


Velikonoční jarmark 2007

   Tak mi to letos shodou okolností přeci jen vyšlo a dostal jsem se na velikonoční jarmark, který uspořádaly děti a učitelé na naší základní škole. A protože mi má žena řekla, že vloni se po výrobcích dětí jen zaprášilo, spěchal jsem hned na otevření v 15:00.

   Při příchodu do školy mi zmizel potomek (prý spěchal prodávat do třídy) :-) Hned u dveří jsem však potkal spostu známých z KRPŠ, kteří se přišli podívat na jarmark také, včetně malé Leničky paní Vaisové. Vlastní jarmark zaujal prostor přízemí ZŠ a bylo opravdu  na co dívat. Výrobky dětí a učitelů zářily krásnými jarními a veselými barvami, po chodbách se linula vůně čerstvého pečiva a křik dětí. Inu velikonoční nálada. A tak jsem spěchal i do třídy našeho raubíře, podívat se co děty nachystaly a připraven utratit nějakou tu korunu za ty krásné věcičky. Ve třetí třídě malovala paní učitelka Vorlová perníčky a s tím jí pomáhala děvčata z vyšších tříd. Tak jsem si nechal namalovat perníček pro našeho mrňouse. A povedlo se to skvěle. Nevím jestli ho vůbec doma zbaštíme :-)

   V dalších třídách bylo k vidění množství pomlázek, malovaných vajíček, perníků, pečených buchet a vůbec spoustu lákadel, které děti s výmluvností zkušených obchodníků nabízeli procházejícím rodičům, babičkám a i učitelům. A dokonce i paní ředitelka to stihla a něco hezkého si koupila. A tak mnoho lidí přispělo na dobrou věc a doma za to budou mít krásnou velikonoční výzdobu. Kdo se unavil, mohl navštívit i pro tento účel zřízenou kavárničku, kde mohl chvíli posedět při dobrém kafíčku a třeba i poklábosit se svými známými. Paní učitelce a děvčatům, co tohle vymyslela a zprovoznila se hluboce klaním - výborný nápad.

   Jenže to už se čas nachýlil a my museli jít. Na chodbě ještě mé oko padlo na obarvování vajíček (kraslic) s paní učitelko Štrojsovou. Nicméně můj pocit z téhle akce byl skvělý a tak jsme jeden z výrobků dětí nechali i na dětském oddělení nemocnice v Mladé Boleslavi, aby i jiným dětem přinesl závan příchodu jara a blížících se velikonočních svátků.

- Petr Orvoš -Developed & Design by TOPLINE.CZ .