Navštivte naši fotogalerii ...
Novinky
Články
Kdo jsme
Dokumenty
Hlavní akce KRPŠ
Výbor KRPŠ
Platba příspěvku KRPŠ
Seznam členů a přispěvovatelů
Fotogalerie
Diskusní fórum
Archiv starších článků
Kontakt
Sponzoři
Doporučené odkazyČlánky >> Dětský den 2010 ...


Dětský den 2010

aneb

Z POHÁDKY DO POHÁDKY

I v letošním roce se nám povedlo uspořádat dětský den, v pořadí již čtvrtý. Místo konání se nezměnilo a jako vždy nám TJ Vitana Byšice ochotně zapůjčila prostory fotbalového hřiště. Den konání je závislý hlavně na místě fotbalových utkáních a na kalendáři daného roku. Tentokrát vyšel volný termín na sobotu 19. června. Jediné, co se trošku změnilo, byl začátek celé akce, 13. hodina vše odstartovala.

Dětský den zahájili pejskové pod vedením svých zkušených páníčků, aby předvedli své umění na překážkách, v probíhání tunelů, ve slalomu apod. Také bylo možno na vlastní oči vidět, jak se někteří pejsci mohou naučit tancovat dle pokynů svého tanečního partnera a drobných psích pamlsků, které jsou při jakémkoli výcviku podobného typu vítanou odměnou. Chtěli bychom touto cestou poděkovat Kateřině Uhlířové a sdružení Agility Mělník o.s., kteří nám vyšli vstříc, přijeli a ukázali nám, jak aktivně lze trávit čas se svým psím miláčkem.

Program pokračoval už více pohádkově. Dramatický kroužek ZŠ Byšice pod vedením paní učitelky Honcové a Neťukové připravil tradiční pohádku v netradičním pojetí „Popelka trochu jinak“. I jim patří velké poděkování, že vše zvládli na jedničku a myslím, že si mohu dovolit napsat, že představení i úprava této pohádky se všem přítomným velice líbila, neboť jejich výkon byl odměněn velkým potleskem.

Ve 14 hodin začalo velké klání pohádkových postaviček se všemi přítomnými dětmi. Děti dostaly u vstupu velké barevné kolečko, které se postupně splněním všech úkolů díky barevným provázkům změnilo v pestrobarevné sluníčko. A s kým mohli děti soupěřit? Pozvání přijala Pyšná princezna se zavazováním svého střevíčku, Zlatovláska s hledáním svých ztracených korálků, Červená karkulka v doprovodu vlka s tajemných košíkem, Popelka s přebíráním „čočky a hrachu“, Sněhurka a sedm trpaslíků s přenášením míčku a slalomem, Mařenka se zdobením perníčků (Jeníček zůstal hlídat Perníkovou chaloupku) včetně Ježibaby se svým letem na koštěti, Pták Ohnivák učil děti uplést malou klec, Rumcajs vyžadoval přesnou mušku v hodu šiškami z lesa Řáholce (Manka bohužel musela zůstat doma s Cipískem, který dostal neštovice), Maková panenka se skládáním puzzlí svého milého motýla Emanuela, kterého cestou pravděpodobně někde ztratila, Dlouhý a Široký připravili překážkovou dráhu (a Bystrozraký?ten byl na kontrole u svého očního lékaře), paní Liška z pohádky Budulínek s povozením dětí na netradičních dopravních prostředcích a chybět nemohli ani vodníci Česýlko a Volšoveček s výlovem svého rybníčka – jednoduše řečeno: z pohádky do pohádky. Všem pohádkovým postavičkám moc děkujeme, že přijali naše pozvání a pomohli připravit dětem krásné odpoledne. A co děti s pestrobarevným sluníčkem? Odnesly si ho s sebou domů na památku, ale ještě před tím dostaly odměnu dle vlastního výběru a počtu provázků.

Pomalu se v „zákulisí“ připravoval kouzelník Paul Merild. Jeho vystoupení bylo velmi nápadité a chytlo nejen malé, ale i velké diváky. Některé děti se dokonce na chvilku staly osobními asistenty tohoto milého a šikovného kouzelnického mága. Dospěláky zřejmě nejvíc zaujalo kouzlo se stokorunou, kterou Paul Merild dokázal v neuvěřitelném čase proměnit ve dvoutisícikorunovou bankovku. Celé vystoupení bylo proloženo vystoupením klauna s točícími talíři, které také sklidilo velký potlesk.

Následovala všem známá, tradiční a úspěšná dětská diskotéka. Hřištěm se nesly hity z různých let, ale i pohádkové písničky.Tancovalo se a soutěžilo o zajímavé ceny našich sponzorů.V letošním roce ale touto diskotékou program pro děti nekončil. Jako závěrečný bonbonek byla připravena další známá pohádka „Hrnečku vař!“ opět v netradičním pojetí, a to v režii SDH Byšice. Asfaltový prostor u hřiště se během chviličky zaplnil „kaší“ nebo spíše pěnou, ve které se děti vyřádily. Sice šly domů trošku či více mokré, ale doufáme, že šťastné a příjemně unavené z prožitého odpoledne.

Program měl pokračovat „Taneční nocí plnou hitů na přání“. Bohužel ale účast byla velmi, velmi malá, tak vše skončilo půlnocí. Snad zamyšlení pro pořadatele. Ti ale zklamaní rozhodně nebyli. Sluníčko příjemně doplňovalo tento den, dětí i rodičů přišlo opravdu hodně (počet soutěžících dětí byl 221) a všichni pozvaní účinkující dorazili.

Po celou dobu bylo zajištěno občerstvení včetně zmrzlinky a klobásek z udírny, pití pro děti zdarma. Jako každým rokem doplňoval akci skákací hrad a povoz s koňmi p. Brože. Letos ale bylo příjemným zpestřením zapůjčení malé i velké trampolíny od SHM Liblice, kterému patří také velké poděkování.

Celým odpolednem všechny přítomné skvěle provázela Terezka Kopecká, za což ji obdivuji a moc děkuji. Ale také nesmím zapomenout poděkovat všem sponzorům celé této akce, především pak hlavnímu sponzorovi – ČEZ, a.s., která nás opět podpořila. Děkovat budu i nadále: všem účinkujícím, všem, kteří se jakkoliv podíleli na organizování i průběhu akce, jejich rodinám za podporu a trpělivost a také SDH Byšice za pěnu pro děti.

Tak snad příští rok zase na viděnou!!!

                                                           Lenka Vaisová KRPŠ ByšiceDeveloped & Design by TOPLINE.CZ .